سید حمید حسینی مدیر کل زندانهای گیلان در نشست فصلی مددکاران عنوان کرد : مددکاری بعنوان یک رسالت ارزشی است ، صرفا به عنوان یک کار اداری نگریسته نشود

در نشست فصلی مددکاران که با حضور معاونین ، رییس مرکز مراقبت بعد از خروج ،  روسای ستادی و مددکاران زندانهای گیلان برگزار شد ، سید حمید حسینی مدیر کل زندانهای گیلان ،    ضمن تشکر از نصیری رییس مرکز مراقبت بعد از خروج و  مددکاران زندانها برای  خدمات مددکاری ارائه شده، بویژه عملیاتی نمودن سامانه مددکاری و   ثبت اطلاعات در این سامانه گفت:کار مددکاری مهم  است به این دلیل که  زندانیان و خانواده های آنان با اسیب های متعددی مواجه هستند و مشکلات متعددی دارند که حل بسیاری از آنان از عهده مددکاران اجتماعی خارج است.

مدیرکل زندانهای گیلان ، رسالت مددکاری را بعنوان  یک کار ارزشی عنوان و بیان داشت که صرفا به عنوان یک کار اداری نگریسته نشود و باید نگاه ارزشی به این خدمت داشته باشیم.

وی  کاهش جمعیت کیفری را  مهمترین اولویت سازمانی برشمرد و گفت :  مددکاران از طریق  پیگیری  قضائی پرونده زندانیان  می توانند مهمترین نقش را در اجرائی نمودن این سیاست ایفا نمایند و از طریق رسیدگی به وضعیت قضائی زندانیان محکوم مالی، مهریه و فرهنگ سازی مجازات حبس الکترونیکی در زندانیان می توانند بسیار کمک کننده باشند.

سید حمید حسینی  در ادامه افزود که باعنایت به اجرای حبس الکترونیکی که برای اولین بار در هفته قوه قضائیه در استان اجرائی شد جلسه آموزشی برای مددکاران و مسئولین اجرای احکام برگزار  و  اطلاع رسانی لازم توسط مددکاران  برای زندانیان صورت  گیرد.

 وی  در پایان کمکهای جذب شده  از منابع  گلریزان و جشن های نسیم مهر برای مساعدت  به زندانیان و خانواده آنان را مهم برشمرد و بر نقش مددکاران در شناسائی واستفاده از این ظرفیت ها تاکید نمود.

 شایان ذکر است در پایان این نشست از مددکاران نمونه زندانهای گیلان سال ۹۷ و مددکارانی که در ارایه خدمات مددکاری  برتر کشور بودند تجلیل به آمد

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*