برگزاری مراسم بزرگداشت مقام مادر و روز زن در زندان زنان رشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گیلان مراسم بزرگداشت میلاد با سعادت کوثر آب و آفتاب و آئینه ، یاس خوشبوی گلستان اهل بیت ، ام ابیها ، حضرت فاطمه زهرا (س) و روز فرخنده زن و مقام مادر با حضور مدیرکل زندانهای گیلان ، معاونت اصلاح و تربیت، رئیس اداره فرهنگی تربیتی اداره کل ، رئیس کانون و روسای واحدها ،همکاران زندان زنان و مددجویان نسوان در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد .

سید حمید حسینی مدیر کل زندانهای گیلان در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به جایگاه ایشان در خلقت بشری گفت : مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا آنقدر بزرگ بود که کسی جزء حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع) قادر به معرفت آن نیست و این برای بانوان موجب مباهات است که زنان توانسته اند به این جایگاه برسند .

مدیر کل زندانهای گیلان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ویژگیهای اخلاقی و اجتماعی ، محبت و مودت ، احترام ، پاکدامنی ، اخلاص ، مختصات و جایگاه ، بخشش ، ایثار ،همسر داری ، نگهداری و تربیت فرزند ، چهره نورانی و همچنین شرح و حال پیچیده حضرت فاطمه زهرا ( س) بر اساس آیات و روایات به بیان شکل گیری شخصیت وی از لحظه خلقت تا پایان عمر پرداخت .

مدیرکل زندانهای گیلان با بیان اینکه روح انسان به دنبال تعالی است و این حس در همه انسانها وجود دارد گفت : همه ما به دنبال یک الگو در زندگی خود می باشیم و این الگو و اسوه کسی نسیت جزء حضرت فاطمه زهرا ، که همه چیز در وجود آن کامل است .

سید حمید حسینی با اشاره به ایام و مناسبتهای دینی که مظهر رحمت عام و خاص الهی است تصریح کرد : توسل به حضرت فاطمه زهرا هم می تواند جلب رحمت عام و هم رحمت خاص باشد و رحمت خداوند همه مشکلات را حل می کند . وی با بیان اینکه در دین اسلام یاس و ناامیدی نداریم گفت :اسلام دین بخشش ، رحمت و امید به خانواده و زندگی است و این فرصت برای همه بویژه شما که مرتکب اشتباه شده اید وجود دارد تا با توسل به ائمه اطهار باید مسیر را پیدا و مشکلات را رفع کنید .

مدیر کل زندانهای گیلان در پایان سخنان خود ضمن تقدیر وتشکر از ریاست مرکز و همکاران به جهت برگزاری برنامه های فرهنگی و تربیتی برای مددجویان در طی مدتی که در زندان هستند تا ضمن اصلاح و تربیت تحمل کیفر حبس و دوری از خانواده و جامعه برایشان سهل گردد اظهار داشت : بانوان در جامعه به عنوان بنیان و سکان دار خانواده هستند انشاء الله با برکت این ایام و مناسبتهایی که وجو دارد و با رافت اسلامی ، با تلاش همکاران از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگردید . گفتنی است این مراسم با اجرای برنامه های متنوع شامل مولودی خوانی ، نمایش ، سرود جشنواره غذای محلی توسط بانوان همکار و اهدای لوح سپاس و هدایا به همکاران زن شاغل در زندان همراه بود .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*